پیوندها

سایت رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت

صنایع کوچک

خصوصی سازی• مشاورین ما :

 

در امور اداری، صنعتی، عمرانی

 

09123138853

09357735250

 

شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی امید البرز
( اشتهارد 2 )

شهرک صنعتی کوثر

 

شهرک صنعتی اشتهارد

توفیقی: رشد تجارت ایران و پاکستان توسعه دو کشور را بدنبال خواهد داشت


معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران در نشست میز پاکستان كه به ميزباني سازمان منطقه آزادچابهاربرگزارشد،با اشاره به فرصت های متقابل بازرگانان و تجار دو کشور ایران و پاکستان گفت: برای توسعه صادرات باید تعریف ، مشخصات و ویژگی‌های کالای صادراتی قبل از تولید محصول در نظر گرفته شود.

ˈ رضا توفیقی زواره ˈ با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه و بازارهای اولویت‌دار و هدف صادراتی گفت: به منظور شناسایی زمینه‌های جدید همکاری، رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای توسعه روابط دوجانبه، این نشست به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد برگزار شد.

وی افزود: در این نشست از بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی کشوری و استانی به منظور تبادل نظر و هم‌اندیشی درخصوص توسعه روابط فیمابین دو کشور دعوت شد تا با هم اندیشی مشکلات وموانع توسعه مبادلات دو کشور ایران و پاکستان برای طرح در نشست مشترک بین دو کشور بررسی شود.

به گفته وی، حجم تجارت فیمابین دو کشور در سال 1390 رقمی معادل 877 میلیون دلار بوده که از این رقم 621 میلیون دلار را صادرات جمهوری اسلامی ایران به پاکستان و 256 میلیون دلار نیز واردات کشورمان از پاکستان را شامل شده است.

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: صادرات و واردات ایران و پاکستان در ده ماهه سالجاری به ترتیب ارقام 554 و 166 میلیون دلار بوده است.

علیرضا هدایتی سرپرست معاونت اقتصادي منطقه آزاد چابهارنيز دراين نشست تصریح کرد: افزایش حجم مبادلات بین دو کشور ایران و پاکستان رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد امنیت پایدار و رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه چابهار در مسیر مستقیم کریدورهای بین المللی به ویژه شمال جنوب قرار دارد افزود: چابهار در خارج خلیج فارس و در کنار آبهای عمیق اقیانوس و دارای مرز زمینی با پاکستان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه، سریعترین ، امن ترین و کوتاه ترین مسیر ترانزیتی به کشورهای CIS است.

سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه برخی معتقدند چابهار مرکز ثقل چهار قاره قرار دارد تصریح کرد: چابهار در مرکز بازاری بالغ بر یک و نیم میلیارد دلاری کشورهای همسایه است.

هدایتی با بیان اینکه در سالهای اخیر در پاکستان علاوه بر ناآرامی های سیاسی با کمبودهایی عمده بویژه در زمینه تولید انرژی و برق روبرو بوده است افزود: همین امر باعث فرار سرمایه گذاران از مراکز عمده به ویژه کراچی به سایر نقاط جهان همانند دبی ، آفریقای جنوبی و بنگلادش شده است.

به گفته وی شرایط داخلی پاکستان باعث شده است عده ای از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری به منطقه آزاد چابهار مراجعه کنند.

هدایتی با اشاره به حجم واردات 35 میلیارد دلاری پاکستان افزود: احتیاج پاکستان به واردات کالاهای مختلف فرصت بسیار مهمی را برای توسعه استان سیستان و بلوچستان و محور شرق کشور فراهم آورده است.

وی بیان کرد: پاکستان در سالهای اخیر مناطق آزاد را در بنادر کراچی ، پورت قاسم و گوادر تاسیس کرده است که می تواند منجر به افزایش مبادلات این کشور با منطقه چابهار و ایران شود.

ماخذ:    خبرگزاری ایرنا

 

پورتال اطلاع رسانی شهرک صنعتی اشتهارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، محفوظ می باشد . مشاوره تلفنی: 09123138853