پیوندها

سایت رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت

صنایع کوچک

خصوصی سازی• مشاورین ما :

 

در امور اداری، صنعتی، عمرانی

 

09123138853

09357735250

 

شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی امید البرز
( اشتهارد 2 )

شهرک صنعتی کوثر

 

شهرک صنعتی اشتهارد

ظاهرا مشکلات و کاستی ها در شهرک صنعتی اشتهارد ، آنقدر بزرگ شده که مدیران و صاحبان صنایع  برای رفع  مشکلات خود به رهبر معظم انقلاب نامه نوشته اند
به گزارش روابط عمومی دفتر هیات امنا شهرک صنعتی اشتهارد ، این نامه به دفتر مقام معظم رهبری ارسال گردید است ، انشااله بزودی مساعدت های لازم صورت گیرد و این صنعتگران و کارآفرینان عزیز وسرمایه های این مملکت بتوانند با خیالی آسوده تر به کار و تولید بپردازند


حضرت آیت اله العظمی خامنه ای
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
با سلام واحترام، به استحضار آن مقام محترم می رساند،
برنامه ما صنعتگران  و تولید کنندگان مستقر در شهرکهای صنعتی که عموماً متشکل  از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در کشور می باشیم، در این سال جهاد اقتصادی آن است که با عزمی  راسخ و علاقه ای وافر می خواهیم میزان تولیدات صنعتی را افزایش داده و با بهترین کیفیت، کمترین قیمت به هموطنان خود عرضه و مازاد تولیدات را به بازارهای خارجی و فرا منطقه ای صادر نمائیم تا کشور را از وابستگی به نفت آزاد سازیم. لیکن مشکات موجود ما را بر آن  داشت که از آن مقام معظم درخواست نمائیم که:

    برقراری معافیت (15)ساله مالیاتی برای کلیه واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی کشور

به استحضار می رساند براساس ماده(13) " قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران " بنگاههای اقتصادی مستقر در آن  که عموماً واحدهای بزرگ صنعتی و تجاری می باشند از معافیت (15)ساله مالیاتی برخوردار هستند.

    اختصاص سهمی از وصولی های مالیات بر ارزش افزوده به سازمان های خدماتی موجود در شهرکهای صنعتی که متشکل از کل صاحبان می باشند به  منظور تکمیل و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز واحدهای صنعتی.
    بخشودگی کامل و بدون قید و شرط کلیه جرایم بانکی، مالیاتی، بیمه ای صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی توسط دستگاههای ذیربط
    استمهال 3 ساله بدهی واحدهای تولیدی دارای مشکل به بانکها در این صورت تامین نرخ کارمزد و سود بانکی دوره استمهال توسط دولت  محترم موضوع  ماده (92) قانون برنامه پنجساله  پنجم توسعه ضروری به نظر می رسد.
    لغو ممنوع الخروجی کلیه مدیران و صاحبان صنایع مستقر در شهرکهای صنعتی که به سیستم مالیاتی، بانکی، بیمه ای بدهکار می باشند طی 3 سال آتی.
    تقلیل سهم بیمه کارفرمائی به 8 درصد به منظور فراهم نمودن زمینه های هر چه بیشتر اشتغال و کاهش دغدغه سرمایه گذاران.
    تاکید بر تخصیص در آمدهای ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موضوع ماده(8) و اختصاص آن به واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی.
    اصلاح  و بازنگری  متن دفترچه قرارداد مبادله شده بین شرکت شهرکهای صنعتی و صاحبان واحدهای صنعتی در شهرکها به منظور جلب و فراهم نمودن  اطمینان  سرمایه گذاران.
    موافقت  با اصلاح ماده (5) قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی در راستای سپردن کلیه امور تصدی های غیر حاکمیتی به مردم و صاحبان  صنایع در شهرکهای صنعتی.
    تاکید بر صدور پروانه بهره برداری برای کلیه واحدهای صنعتی احداث شده در شهرکهای صنعتی موضوع ماده (158) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ...
    تاکید بر تخصیص اعتبارات لازم به منظور ایجاد آزمایشگاههای تحقیق و توسعه (R&D) در شهرکهای صنعتی بزرگ کشور به منظور  فراهم نمودن  امکانات تحقیقاتی در راستای قطع وابستگی به نفت از طریق اصلاح روشها و فرآیندهای  تعالی و خلق نوآوری ها جهت رقابت پذیری تولیدات صنعتی.

منبع    روابط عمومی هیات امناء شهرک صنعتی اشتهارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، محفوظ می باشد . مشاوره تلفنی: 09123138853