شنبه, 14 تیر 1399
شناسه خبر:589

معافیت مالیاتی انگیزه تولید را در بین سرمایه گذاران افزایش می دهد

  • انداز قلم

شهرک صنعتی اشتهارد- عضو هیات مدیره شبکه بادران گستر گفت:این مصوبه و معافیت از مالیات قطعا انگیزه سرمایه گذاری را بالا می برد و تولید را دو برابر می کند.

به گزارش شهرک صنعتی اشتهارد، فریدون قربانیان در خصوص لغو مصوبه ۱۲۰ کیلومتری برای صنایع مستند در شهرک صنعتی اشتهارد در استان البرز اظهار داشت: این مصوبه و معافیت از مالیات قطعا انگیزه سرمایه گذاری را بالا می برد و تولید را دو برابر می کند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۳ فعالیت خود را در شهرک اشتهارد آغاز کردم، افزود: اکنون چهار کار خانه و یک مجموعه نیمه کاره داریم که امیدی به اجرای این مصوبه نداشتیم، اما با تصویب این مصوبه طرح های توسعه خود را ادامه خواهیم داد.

عضو هیات مدیره شبکه بادران گستر عنوان کرد: در صورتی که این مصوبه به خوبی در شهرک اشتهارد اجرا شود میتواند در توسعه و رونق این شهرک موثر باشد.

قربانیان  در ادامه تصریح کرد: چرا که پس  از تصویب این مصوبه عملکرد دستگاه های اجرایی ذیربط است که با ارائه درست این تسهیلات تاثیر مثبت و ایجاد انگیزه برای صنعتگران و تولید کنندگان خواهند داشت.

وی بیان کرد: باید به نحوی این تسهیلات ارائه شود که افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند در بخش اول جرات این کار را داشته باشند و بعد شهرک اشتهار را برای سرمایه گذاری، تولید و توسعه شرکت های خود انتخاب کنند.

عضو هیات مدیره شبکه بادران گستر خاطرنشان کرد: با تحقق صحیح این مهم شاهد جهش در تولید، رونق در اقتصاد و اشتغالزایی جدید خواهیم بود و بسیاری از مشکلات موجود که ناشی از بیکاری و مشکلات اقتصادی است، مرتفع می شود.

قربانیان گفت: تصویب این مصوبه نشانه جدیت دولت در قرار گرفتن در کنار تولید کنندگان و کار آفرینان است، این همراهی قطعا موجب گشایش بسیاری از مشکلات خواهد شد.

وی اظهار کرد: با اتحاد در رفع مشکلات، موانع و همچنین داشتن هدف مشترک است که می توان شاهد یک جهش واقعی در زمینه تولید، ارز آوری و اشتغالزایی شد.

عضو هیات مدیره شبکه بادران گستر افزود: یکی از معظلات و مشکلات شرکت صنعتی اشتهارد قرار گرفتن در شعاع ۱۲۰ کیلومتری بود که با تلاش مسئولین مرتفع شد، دیگر موانع پیش رو نیز باید با همین عزم از جلوی پای تولید کنندگان برداشته شود.

قربانیان در ادامه تصریح کرد: کارهای زیر ساختی و همچنین جلوگیری از کالا هایی که در داخل امکان ساخت آن وجود دارد نیز از دیگر کارهایی است که به تولید کننده امید و انگیزه فعالیت بهتر و بیشتر می دهد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه این فعالیت ها منجر به بازگشت صنعتگران و سرمایه گذاران به فعالیت اقتصادی و تولیدی در کشور می شود و موجب آن می شود که بتوانیم بدون تکیه بر اقتصاد نفتی با تولید و صادرات  بر این اقتصاد پویا تکیه کنیم.

عضو هیات مدیره شبکه بادران گستر گفت: صنعتگران و تولید گنندگان نیز باید با تولید کالاهای با کیفیت و نیاز سنجی بازار های داخلی و جهانی بتوانند حرفی برای گفتن در جذب بازار بین المللی و صادرات کالای خود داشته باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد