شنبه, 14 تیر 1399
شناسه خبر:590

شهرک صنعتی اشتهارد|کوچ معکوس سرمایه گذاران به استان البرز

  • انداز قلم

مدیرعامل کارخانه صنایع پزشکی فارمد گفت: با اندازه گیری هوایی و لغو معافیت مالیاتی بسیاری از شرکت ها به استان های دیگر کوچ کرده و یا برنامه های توسعه ای خود را متوقف کرده اند.

سیروس میاندشتی در خصوص لغو مصوبه ۱۲۰ کیلومتری برای صنایع مستقر شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز اظهار داشت: با اندازه گیری هوایی و لغو معافیت مالیاتی بسیاری از شرکت ها به استان های دیگر کوچ کرده و یا برنامه های توسعه ای خود را متوقف کرده اند.

وی با اشاره به اینکه شرایط سختی برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان به وجود آمده بود، افزود: با توجه به تورم، تحریم و افزایش قیمت مواد اولیه انگیزه ای برای تولید کننده برای ادامه فعالیت وجود نداشت.

مدیرعامل کارخانه صنایع پزشکی فارمد  با ابراز خوشحالی از اعمال معافیت های مالیاتی برای  شرکت های مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد، بیان کرد: تصویب این مصوبه در رونق بخشی به تولید، کوچ معکوس سرمایه گذاران به این شهرک  و اشتغال در  شهرک صنعتی اشتهارد بسیار موثر خواهد بود.

میاندشتی عنوان کرد: زمانی که یک شرکت در منطقه محرومی مانند اشتهارد حاضر می شود و فعالیت های خود را آغاز می کند سختی هایی را متحمل می شود که باید بخش های دولتی با ارائه تسهیلات مختلف این سختی ها را کاهش دهند.

وی تصریح کرد: اگر خواهان یک شرکت پویا و فعال هستیم لازمه آن داشتن نیروهای متخصص است که عمده آنها در استان ها و شهر های بزرگ هستند، استقرار در شهر های دور از مراکز استان ها ریسک زیادی برای جذب نیروهای متخصص دارد.

میاندشتی خاطر نشان کرد: تعلیم نیروهای بومی و آموزش نیروهای متخصص از بین ساکنین شهرستانی که شرکت در آن  مستقر است متحمل هزینه و وقت بسیاری می شود و تمام این تلاش ها باید از طرف دولت دیده شود و برای عدم ضرر دهی سرمایه گذار حمایت هایی انجام شود.

مدیرعامل کارخانه صنایع پزشکی فارمند گفت: اعمال برخی تسهیلات مانند معافیت از مالیات و همچنین رفع موانع تولید از سوی دولت امید و انگیزه مضاعف برای فعالیت به وجود می آورد.

وی اظهارکرد: این حمایت و امید آفرینی در بین صنعتگران، تولیدکنندگان و کار آفرینان موجب توسعه و رونق در زمینه های مختلف از جمله تولید، اشتغال و ارز آوری می شود.

میاندشتی افزود: از مسئولین در خواست می شود همانگونه که در راستای تصویب این مصوبه تلاش کردند در موانع دست و پا گیر که پیش پای تولید کنندگان استان است نیز تلاش کنند.

وی بیان کرد: یکی از کارهایی که موجب تقویت تولید داخلی می شود، جلوگیری از ورود کالاهایی است که در کشور قابلیت تولید آن وجود دارد است که منجر به رونق در تولید می شود.

مدیرعامل کارخانه صنایع پزشکی فارمد تصریح کرد: امروز بسیاری از مردم به کالاهای ایران اعتماد پیدا کردند اما تا رسیدن به همه گیری مصرف کالای داخلی در کشور  فاصله داریم که نیازمند تبلیغات این کالا ها و همچنین تولید کالا های با کیفیت است.

میاندشتی خاطرنشان کرد: همکاری و مشارکت مردم، سرمایه گذاران و مسئولین موجب چرخش مناسب چرخ اقتصاد کشور می شود و جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار را برای کشور در پی خواهد داشت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد