پیوندها ، تبلیغات

سایت رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت

صنایع کوچک

خصوصی سازی

 

جواز تاسیس،راه اندازی کارخانه

09123138853

جواز تاسیس،پروانه بهره برداری

09121315289

اینستاگرام

eshtehard.co

 

شهرک صنعتی اشتهارد

خدمات عمومی

زندگی روز مره صنعتی امروز شهروندان در بخشها مختلف روحی و روانی و سمعی و بصری به لحاظ خدمات دهی و سرویس کار از اهم وظایف مسئولین خدمات شهری به حساب می آید .
چرا روان و آسایش روحی انسان از دید مناظر طبیعی – درختکاری با فضاهای سبز و رنگارنگ شادابی و شادکامی خاصی را برای آمادگی هر چه بهتر کار و انرژی بازدهی نیروی کار بهتر و فعال تر خواهد بود .
در همین راستا اگر وظایف خدمات عمومی را در دو بخش ( فضای سبز – تنظیفات ) بررسی نمائیم خواهیم دید اهمیت کار و تلاش این انسانها برای دیگر شهروندان چقدر حائز اهمیت خواهد بود .
1 - فضای سبز :
فضای سبز آنچه از نامش پیداست روحیه سبز و آرامش خاطر و ایجاد انگیزه و شادی هر انسانی در این محیط و فضا خواهد بود . لذا مختصری از شرح وظایف شغلی و کاری پرسنل فضای سبز بشرح مندرج اعلام می گردد :
1 – فضای سبز شهرک صنعتی اشتهارد دارای حدود 155 هکتار فضای سبز می باشد که 37 هکتار آن در واحدهای فعال دارای پایان کار ایجاد و 118 هکتار آن در 38 کیلومتر بلوارهای اصلی شهرک ایجاد گردیده است که این مقدار حدود 14 % کل مساحت شهرک می باشد که طبق ضوابط زیست محیطی این مقدار باید به 25 % کل برسد تعداد درختچه ها و درختان غرس شده در شهرک تا پایان سال 87 در حدود 000/650 اصله می باشد .
در پایان سال 87 تعداد 17 بوستان در سطح شهرک توسط شرکت شهرکهای صنعتی تهران احداث که مساحت آن ها بالغ بر 31600 متر مربع می باشد .
شبکه آبیاری قطره ای اجرا شده در سطح شهرک 650 km می باشد که در رفوژهای وسط و حاشیه بلوارها اجرا گردیده است .
اخیرا" نیز در واحد تصفیه خانه شهرک تعداد 2800 نهال از انواع اقاقیا ، عرعر و زبان گنجشک غرس گردیده که علاوه بر تلطیف فضای اطراف منظره زیبایی را نیز ایجاد نموده است .
لازم به ذکر است وظیفه واحد فضای سبز نگهداری و مراقبت از فضای سبز احداث شده می باشد و کاشت نهال ها توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران انجام می گردد . به طور کلی عملیات اجرایی فضای سبز به شرح ذیل انجام می شود  .
سمپاشی علیه آفات گیاهی 2 بار در سال انجام  می گردد .
عملیات روزانه آبیاری قطره ای .
عملیات روزانه آبیاری با تانکر در مسیرهایی که آبیاری قطره ای اجرا نشده است و یا به هر علتی اجرای آبیاری قطره ای ممکن نیست .
عملیات وجین و علف زنی در رفوژهای وسط و حاشیه بلوارها .
نخاله کشی و جمع آوری برگ ، خاشاک ، سنگ و تسطیح سطح باغچه های موجود در فضای سبز
انجام عملیات هرس سبز و خشک درخت و درختچه های موجود
چمن زنی در محل هایی که چمن کاری شده است
رفع نشتی و شکستگی ها و تعویض دریپرها و لوله و اتصالات آبیاری قطره ای
نگهداری و مراقبت ویژه از 17 بوستان ایجاد شده که به علت جدیده الاحداث بوستان و نیاز ویژه ای به مراقبت داشت تا نهال ها و درختچه ها و گلهای آن به محیط عادت نموده و دچار استرس نگردند
نظافت محوطه های فضای سبز بوستان ها ی شهرک
قیم بندی و کوددهی بوستان ها با کود آهن به صورت سرک
هرس پا جوش ها و تنه جوش های  ایجاد شده در درختان پهن برگ در سطح شهرک
هرس و فرم دهی درختان که اکثرا" به صورت جامی شکل هرس گردیده اند
عملیات شاخه خردکنی و انتقال شاخه های بریده شده به خارج از محوطه فضای سبز
انجام عملیات قطع بیش از 1700 نهال خشکیده سوزنی برگ کاج و سرو که در اثر سرمای سال 86 در فضای بلوارها باقی مانده بود

2 – تنظیفات :  
در دنیای پیشرفته امروزی تولیدات بشری که از منابع طبیعی برداشت و فراوری می گردند پس از طی مراحل چرخه تولید و مصرف مازاد آن از نوع مدیریت به زباله و ضایعات تبدیل می شوند که نحوه جمع آوری و مدیریت و نگهداری و حذف زائدات آن از نوع مدیریت پسماند می باشد که سیستم های مدرن مدیریتی امروز برای مواد زائد و زباله دارای درآمدهای سرشار مالی و انرژی خواهد بود و خوشبختانه علم مدیریت امروز آن را یکی از پایه ها و اساس کار برآورد هزینه - مدیریت منابع و غیره می خواند لذا در خصوص تنظیفات موارد ذیل قابل اعلام می باشد :
واحد تنظیفات شهرک دارای تعداد دو کامیون حمل زباله 2 راننده و 3 کارگر و 1 سرپرست می باشد عملیات روزانه واحد تنظیفات شامل جاروکشی معابر اصلی ، جمع آوری ضایعات و زباله های رها شده در خیابان ها و جمع آوری پسماندها واحدهای تولیدی و انتقال آنها به دپوی ضایعات واقع در ضلع شمالی شهرک می باشد ضمنا" فعلا"  3 نفر از نیروهای فضای سبز جهت انجام نظافت بلوک های شماره 5 ، 7و 15 مأمور شده اند که با پایان یافتن فصل آبیاری تعداد بیشتری بلوک تحویل امور فضای سبز جهت انجام تنظیفات خواهد شد .
در سال جاری نسبت به عقد قرار داد با سازمان بازیافت شهریار انجام و متعاقب آن نیز قرار دادی با پیمانکار حمل منعقد تا    زباله های موجود را جهت بازیافت به سازمان بازیافت شهریار انتقال دهد .
در حال حاضر نیز بررسی زمین مورد نیاز در یکی از پلاکهای منطقه اشتهارد می باشیم تا به عنوان دپوی پسماند شهرک به سازمان محیط زیست کرج اعلام گردد .
گزارش فاز 1 طرح جامع مدیریت پسماند شهرک نیز تهیه و توسط مشاور به سازمان محیط زیست ارائه گردیده است و لازم به ذکر است هیئت امناء شهرک صنعتی اشتهارد عضو اصلی کارگروه پسماند شهرستان کرج بوده و در تمامی جلسات حضور فعال داشته و دارد و جهت جلسه آتی نیز از مسئول کارگروه پسماند کرج جهت حضور در شهرک صنعتی اشتهارد دعوت بعمل آورده است .
در حال حاضر روزانه حدود 7 تن زباله از سطح شهرک جمع آوری و به دپوی ضلع جنوبی شهرک انتقال یافته و توسط پیمانکار جهت بازیافت ارسال می گردد .
ضمنا"
جهت کمک رسانی به امور تنظیفات یک خودروی نیسان خدمات این واحد نیز به کمک تنظیفات جهت جمع آوری بهتر عملیاتی گردیده است .
درخواست خرید یک کامیون زباله مکانیزه طی هماهنگی در حال پیگیری است  .
واحدهایی که بیش از حد معمول زباله تولید می کنند در سطح شهرک شناسایی و میزان وزن و حجم تولید زباله و نوع تولید پسماند آنها معلوم گردیده است . و حسب تصمیم هیئت امناء محترم شهرک مقرر شده است نسبت به اخذ وجه مالی آن به ازای  بیش از حد متعارف آن از طریق شارژ ماهیانه اقدام گردد .
در سطح شهرک قریب به 860 عدد سبد زباله 2*1 رنگ آمیزی شده موجود است که در حال پیگیری و افزایش آن نیز هستیم .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بخش خصوصی می باشد